Akıllı telefon ve internet kullanımı, bundan 15 yıl önce bu kadar yaygın değildi. Pek çok kişi akıllı telefon bile kullanmıyor, SMS ile haberleşme devri tam gaz devam ediyordu. İnternete erişim imkanı olan kullanıcılarsa vakitlerinin büyük bir bölümünü ortak mecralarda geçiriyorlardı.
Şimdi sizlerle bir zaman yolculuğuna çıkacağız. Bir dönemler herkesin bildiği ancak şimdilerde unutulmuş olan veya eski popülaritesini yitiren internet sitelerine yakından bakacağız.
noel dayı
Grafi2000 ekibi, şimdilerde çeşitli içerikler için çalışmalarını sürdürüyorlar. Çok güzel çalışmalar yapıyor olsa da hiçbir çalışma, eskiler kadar dokunmuyor.
Noel Dayı serisinden bir video:

myspace
Şimdilerde ise myspace’in esamesi bile okunmuyor.
Yonja
Facebook, Instagram ve Snapchat gibi platformlar arkadaşlık sitelerine olan ilgiyi azalttı. Bu durumdan en çok etkilenen arkadaşlık sitesi ise Yonja oldu. Yonja benzeri hi5 da rakibi ile aynı kaderi paylaştı.
bobiler
Ancak yıllar geçtikçe sitenin popülaritesinde düşüş yaşandı. Yaşadığı sorunları aşamayan platform, 2021 yılında yayın hayatını durdurma kararı aldı. 

 
“Çek Git Bebeğim”, “Hayalet Sevgilim” gibi şarkıların tamamı, Forumezi’den indirilebilirdi. Korsan kullanıma yönelik adımlar, Forumezi için de sonu getirmiş oldu.

Artık eskisi kadar popüler olmayan foruma girdiğimizde, Onlyfans’in neden kapatılmadığına ilişkin tartışmalar yapıldığına şahitlik ediyoruz.
Alkışlarla Yaşıyorum
bobiler.org ile aynı kaderi yaşayan Alkışlarla Yaşıyorum, 2020 yılında kapandı ve tarihin tozlu raflarına gömüldü…
rapidshare
Google‘a benzer bir arayüz sunan Rapidshare’da doğru arama yaparsanız, aradığınız her ne ise mutlaka bulurdunuz. Platform şimdilerde bulut depolama hizmeti olarak hizmet veriyor.
askfm
İnsanlar buradaki hesaplarını Facebook, Twitter veya Google ile bağlar, o platformlara bağlantılar da verirlerdi.
antoloji
Antoloji hala aktif olarak kullanılıyor ancak eski popülaritesini yitirmiş durumda.
divxplanet
Geçtiğimiz dönemlerde bir karar alan platform, hizmetlerini resmen sonlandırdı.
Kraloyun
KralOyun hala aktif olarak kullanılabilen bir internet sitesi. Ancak içindeki oyunların yüzüne bakılır mı? 2023 yılında pek de mümkün değil

MSN dönemi güzel günlerdi. Birbirimize titreşim atar, görüntülü görüşme yapabilirdik…
LimeWire
LimeWire, 20 yıllık aradan sonra NFT pazarı olarak yeniden hizmet vereceğini açıkladı. Dosya indirme özelliği ise tamamen iptal edildi.
winamp
Winamp’ı yeniden hayata döndürmek için çalışmalar sürüyor. Ancak bunların bir etkisi olur mu? Artık pek de mümkün değil gibi görünüyor…
Peki sizin hatırladığınız internet siteleri hangileri?

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir