Ankara’nın Altındağ ilçesinde meydana gelen olayda Afgan uyruklu 5 kişiden haber alamayan aileleri durumu polise bildirdi. İhbar üzerine ekipler şahısların yaşadığı eve girdi ve korkunç manzara ile karşılaştı. Kayıp ihbarında bulunan 5 Afgan’ın cansız bedenleri bulundu.


Bıçaklanarak öldükleri belirlenen şahısların yaklaşık 1 hafta önce öldürüldükleri tahmin edilirken olay yerine ekipler sevk edildi. Afgan 5 kişinin cansız bedenleri sağlık ekiplerince morga kaldırılırken olayla ilgili ise soruşturma sürüyor.  Dehşetin yaşandığı evde sabahın ilk ışıklarında olay yerine gelen ekipler tüm sokakları kapattı. Güvenlik önlemlerinin üst düzeye çıkarıldığı bölgede ekiplerin çalışmaları sürüyor. 

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, Altındağ ilçesindeki bir konutta meydana gelen ve yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 şahsın ölümüyle sonuçlanan müessif olayın cumhuriyet savcıları nezaretinde bütün boyutlarıyla soruşturulduğu belirtildi.
Açıklamada, olayın sebebi ve failleri belirlendikçe kamuoyuyla paylaşılacağı ifade edildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada ise “10.11.2022 günü saat 19.30 sıralarında Altındağ İlçesi Örnek Mahallesinde bulunan bir adrese kendisinden haber alınamayan şahıs ihbarı üzerine gelinmiş, çilingir marifeti ile ikamete girildiğinde yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 erkek şahsın kesici alet yarasıyla eks olduğu görülmüştür. Maktullerin açık kimlik bilgilerinin ve bulguların tespitine yönelik çalışmalara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Nöbetçi Savcısı nezaretinde Adli Tıp Başkanlığı ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünce devam edilmektedir” denildi.

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir