Hollanda'dan Apple'a yeni bir yaptırım a’).click(); event.preventDefault();”>Tam Boyutta Gör

Apple ve Google, son yıllarda birçok hükümet tarafından ciddi baskılar altında kaldı. Tekel davranışlarından dolayı birçok soruşturma ve yaptırım altında kalan Apple, Hollanda’nın isteklerine boyun eğmek zorunda kaldı. Bundan sonra Hollanda’da arkadaşlık uygulamaları, App Store dışındaki alternatif ödeme yöntemlerini kullanabilecek.
Geçtiğimiz yıl Hollanda Tüketiciler ve Piyasalar Kurumu, arkadaşlık uygulamaları için alternatif ödeme yöntemlerini zorunlu kılmıştı. Bu kurala uymayan Apple, tam 10 hafta boyunca her hafta 5 milyon Euro cezaya çarptırılmıştı. Toplam 50 milyon Euro ceza ödemek zorunda kalan Apple daha sonra App Store kurallarını değiştirse de Hollanda yeni kuralları da kabul etmedi ve Apple’a daha çok ceza kesti. Nereydese bir yıl süren bu sürecin ardından Apple, sonunda Tinder gibi arkadaşlık uygulamaları için alternatif ödeme yöntemlerine izin verdi. Hollanda Otoritesi, “Apple, adil olmayan koşullarını değiştirdi ve artık Hollanda’daki arkadaşlık uygulamalarında farklı ödeme yöntemlerine izin verecek” dedi. Ayrıca Apple’ın piyasayı adil ve açık tutma konusunda sorumluluk almadığını belirten kurum, Apple’ı ciddi anlamda eleştirdi.

Apple, Hollanda’da App Store kurallarını değiştirdi ve artık geliştiriciler, arkadaşlık uygulamalarında alternatif ödeme yöntemleri kullanabilecek. Ancak Apple’ın alternatif ödeme yöntemlerinden de bir miktar komisyon alacağı belirtilmiş.
Baba kızı için yaptı: Ahşap Audi
hekesi kendin gibi sanma… @vjdrsejv
Daha çok kendine oyuncak yapmış bence :d
{{Description}}
https://www.amazon.com.tr/dp/B09ZQL6V3C?tag=indirimfirsatburada-32953-21
https://www.amazon.com.tr/dp/B07XYYNQMN
https://www.migros.com.tr/rowell-2000w-elektrikli-fan-isitici-lq-501-p-255667e
https://www.amazon.com.tr/dp/B07Z1R5D26
https://www.amazon.com.tr/dp/B003ZE5PAS
https://www.amazon.com.tr/dp/B0B6GHNZS8

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir