Alanyaspor’da iken Trabzonspor’a attığı son dakika golüyle Bordo-Mavililer’e şampiyonluk yolundaki en ağır darbelerden birini vurmuştu Bakasetas.
Aradan 6 ay geçti ve Yunan oyuncu, hikayenin baş kahramanlarından biri olarak Trabzon’a geldi. Hep kritik anlarda sahneye çıktı, hayati goller attı. Taraftarların ‘Çilingir’ lakabını taktığı Bakasetas, tarihi şampiyonlukta kilit rol oynadı. Kısacası bir borcu vardı, hesabı kapattı. Fırtına’nın yıldız 10 numarası, şampiyonlukla ilgili duygularını ve daha fazlasını 
Alanyaspor’da iken Trabzonspor ’a attığı son dakika golüyle Bordo-Mavililer’e şampiyonluk yolundaki en ağır darbelerden birini vurmuştu Bakasetas… Aradan 6 ay geçti ve Yu nan oyuncu, hikayenin baş kahramanlarından biri olarak Trabzon’a geldi. Hep kritik anlarda sahneye çıktı, hayati goller attı. Ta raftarların ‘Çilingir’ lakabını taktığı Bakasetas, tarihi şampiyonlukta kilit rol oynadı. Kısacası bir borcu vardı, hesabı kapattı.
Fanatik gazetesine konuşan Bakasetas’ın açıklamalaır şu şekilde;
‘Kupa töreni bambaşkaydı’
Antalyaspor maçında şampiyonluğa ulaştıktan sonraki coşku mu, kupa töreni mi, yoksa Olimpiyat Stadı’nda 70 bin kişinin yarattığı atmosfer mi? Kutmalarda en unutamadığın an hangisiydi?
Açıkçası üçünde de çok yoğun duygular hissettim ve her saniyesini yüzde 100 yaşadım. Ancak kupa töreninin olduğu gün bambaşkaydı. Denizde başlayan kutlamalar üstü açık otobüste devam etti ve ardından stattaki atmosfer, organizasyonlar hepsi mükemmeldi. İnanılmaz eğlendik, büyüleyici bir partiydi. İnsanların o sevincine tanıklık etmek ve en önemlisi de o mutluluğu getiren kişilerden biri olduğunu hissetmek beni çok gururlandırdı.
‘Burası tam bir futbol şehri’
Futbolcular transferden önce birbirleriyle konuşur, Bakasetas bir arkadaşına Trabzonspor’u anlatacak olsa neler söyler?
Yakın arkadaşlarımın hemen hepsi zaten Trabzonspor’la ilgili neler düşündüğümü iyi biliyor. Burası büyük bir camia ve belki de futbol oynayabileceğin en iyi yerlerden birisi. Gerçek bir futbol şehri. Trabzonspor’un başarısı, insanların en önemli motivasyon kaynağı burada. Stat muhteşem, tesisler güzel… Şunu da söylemem lazım; Yunanistan’dan gelen ve Türkiye’de yaşayan insanlarız. Herkes bize çok iyi davranıyor ve burada olmaktan çok mutluyuz.
Bakasetas’ı Türk Futbolu’nda şu ana kadar en çok şaşırtan şey nedir?
Özellikle de Trabzon’da… İlk sırada statları söyleyebilirim. Daima müthiş bir ambiyans var. Trabzon’daki maçlarda rakipler üstünde büyük baskı kuruyor taraftarlarımız, ıslıklar yüzünden bazen ben bile kulaklarımı hissetmiyorum. Şehirde insanların bize inanılmaz bir sevgisi ve ilgisi var. Dolayısıyla dışarıda dolaşmak hiç kolay değil. Yemek yemeye gittiğinizde hesap almak istemiyorlar çoğunlukla. Trabzon’daki tutku kolay açıklanabilecek bir şey değil.
‘ Galatasaray maçında patlama yaşadım’
Şampiyonlukta kırılma maçı hangisiydi ve ilk sıraya hangi golünü koyarsın?
Deplasmandaki Galatasaray galibiyeti kesinlikle. Geriden gelip son 8 dakikada kazanmıştık ve tam anlamıyla bizi şampiyonluğa inandıran maçtı. İlk sıraya da o karşılaşmadaki golümü koyarım. Çünkü bir önceki hafta Giresunspor’a karşı üst üste 2 penaltı kaçırmıştım. Beni çok yaralamıştı, acı vermişti. Teknik heyet, takım arkadaşlarım, taraftarlar büyük destek vermişlerdi o süreçte bana. Galatasaray’a attığım golün ardından da duygu patlaması yaşadım.
Alanya’dayken, Galatasaray ve Fenerbahçe ile de adın anılmıştı. Bu mutluluğu yaşayınca, iyi ki Trabzonspor’a geldim diyor musun?
Buraya geldiğim ilk günde anladım zaten doğru karar verdiğimi. Elbette şampiyonluk hem Trabzonspor hem de benim için çok özel oldu. Şunu söyleyebilirim; transfer olduğumdan beri iyi ki bu ailenin bir parçasıyım diye düşündüm.
Şampiyonlar Ligi için neler söyler? Gruplara kalma ve başarılı olma şansı nedir Trabzonspor’un?
İlk ve büyük hedefimiz gruplara kalmak. Bunu başaracak potansiyelde olduğumuzu düşünüyorum. Ben erkenden söz vermeyi seven birisi değilim ancak çok çalışacağımızın ve sonuna kadar mücadele edeceğimizin sözünü verebilirim. Şampiyonlar Ligi muhteşem bir arena. Dünyadaki en iyi futbolcular orada oynuyor ve rekabet ediyorsunuz. Bir rüya yaşamak gibi. Özellikle o müziği Trabzon’da duymak çok özel olacak.
Transferde Fiorentina, Sporting Lizbon gibi kulüplerle adın geçiyor, Trabzon’da kalacak mısın?
Bu sadece benim cevap vereceğim bir soru değil. Yetkili olan kulüptür. Eğer bir teklif gelirse, sonrasında sürece bakılır. Ben hırslı ve hedefleri olan bir oyucuyum. Her zaman limitlerimi zorlamak isterim. Nereye kadar ulaşacağımı görmek istiyorum. Şu an zaten çok büyük bir kulüpte oynuyorum. Şampiyon olduk, mutluyum. Sahip olduğum her şeyi bana veren yerdeyim. 2 yıllık kontratım var. İlerisini zaman gösterecek.
“Taraftar için daha anlamlı”
Bakasetas bu röportaja bir başlık atacak olsa, ne derdi?
Adanmışlığın, karakterin ve inancın zaferi derdim.. Bu 3 kelime çok şey anlatıyor. En başından beri yüzde yüz şampiyonluğa konsantreydik ancak takım olarak çok fazla bir şey söylemek istemedik. Çünkü futbolda kelimeler değil, sahada yaptıklarınız önemlidir. İddianızı, gücünüzü sahada göstermelisiniz. Biz de bunu yaptık. Ligde en iyi takım bizdik ve sonuna kadar hak ettik. Her maça final gibi çıktık. Sezon içinde hiçbir zaman acaba demedik, endişe duymadık. Galibiyet serileri yakaladık, yanımıza kimseyi yaklaştırmadık. Geriye düştüğümüz hemen her maçta reaksiyon gösterdik. Evet bu şampiyonluk bizim için önemliydi ancak taraftarımız için anlamı çok farklı. Yıllarca çok şey yaşadılar, üzüntüler çektiler, bazen çok yaklaştılar olmadı. Bu mutluluğu sonuna kadar hak ediyorlardı ve hep birlikte başardık.
“Lemina ve Obinna beni zorlamıştı”
Süper Lig kariyerinde seni en çok zorlayan oyuncu kim oldu ve Trabzonspor’daki takım arkadaşlarından kime karşı oynamak istemezdin?
Daha önce Galatasaray’a karşı oynarken Lemina ile mücadele etmek zor olmuştu. Farklı tarzı olan bir oyuncu. Enteresan özellikleri var. Göztepeli Obinna da güçlü bir isim. Birebir oynamayı, yakın mücadeleyi seviyor. Elbette Lemina ile Obinna aynı seviyede diyemem ancak ilk olarak aklıma gelen iki oyuncu onlar. Trabzonspor’da da kesinlikle Siopis. Çok koşuyor, hiç bırakmıyor, her zaman arkanızda. Ona rakip olmak kolay değil. Bir diğeri Hamsik. Marek asla topu kaybetmiyor, ayağından almak çok zor.
saral
Trabzon HaberHaber61 Hakkında
Yıllardan bugüne kadar takipçilerimizin sayesinde Türkiye’nin en çok okunan bölgesel haber sitesi olma başarısını yakalayan Haber61, internet radyosu ve internet televizyonu atılımlarıyla da yine bir adım önde olduğunu ispatlamıştır. Sitemizde Trabzon haberlerinin yanı sıra Trabzonspor haberleri, Karadeniz, ve Türkiye’den gelişmelerin yanı sıra siyasi ve yaşama dair haberlere de yer verilmektedir. Bu bağlamda hiç bir siyasi düşünceye veya hiçbir kimseye taraf olmadan yolumuza ilerlerken açıkça tarafımızın yalnızca Trabzonspor olduğunu ilk günden bugüne vurgulamayı sürdürmekteyiz.
Habercilik anlayışımızı hızlı,doğru ve güncel bilgiler ışığında ilerleterek sizlere en doğru haberi ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. Haber61 yalnızca Trabzon’dan değil yurdun dört bir yanından ve Dünya’nın bir çok ülkesinden takip edilmektedir. Yurt içerisinde büyük illerde temsilcilerimiz bulunmakla birlikte yine Avrupa’da da temsilcilerimiz yer almaktadır. Hergün onbinlerce kişinin ziyaret ettiği ve her ay 30 milyonu bulan sayfa gösterimiyle alanında zirvede bulunan Haber61 sizlere çok sayıda personeliyle hizmet etmektedir.
Spor, bölge haberlerini takip eden muhabirlerimizin yanı sıra canlı yayın aracıyla bölgeyi baştan aşağıya gezen canlı yayın ekibimiz haber peşinde koşmaktadır. Her gün yaklaşık 18 saat haber akışını kesintisiz sürdürerek hizmetini sürdüren Haber61 ayrıca 24 saat HD kalitesiyle Haber61 TV’den sizlere ulaşmaktadır.
Sosyal medyanın henüz yaygınlaşmadığı yıllardan itibaren dimdik ayakta duran Haber61, ne yazıkki habercilik yerine internetin hilelerini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışanların sürekli saldırısına uğramaya devam etmektedir. Ancak Haber61, ucuz yolları deneyen bu kişilere her defasında heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdürüyor. Gelişmiş server yapısıyla gücümüze güç katarak dimdik ayakta durmayı sürdürürken sizlerin habere ulaşma özgürlüğünü kimsenin kısıtlamasına hiçbir zaman izin vermeyerek yolumuza devam ediyoruz.
Haber61, kurulduğu 2006 yılından bugüne Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber konusunda gerek aldığı ödüllerle gerekse de habercilik anlayışıyla alanında lider olduğunu defalarca kanıtlamıştır.
Trabzon Hakkında
Karadeniz coğrafyası ve konumu ile Türkiye’nin önemli bölgeleri arasında yer almaktadır. Doğal kaynaklarından üretilen ürünlere kadar önem teşkil eden bu bölgenin halkı da sıcak kanlı insanları ile bilinen bir bölge oluşmaktadır. Karadeniz’in önemli şehirleri bulunmaktadır. Bu şehirlerinden bir tanesi de Trabzon şehridir. Trabzon geçmişi ile önemli bir şehir konumundadır.
Trabzon şehir gelişmiş olması ve sanayisi ile de ön planda yer alır. Sitemiz sayesinde şehirle alakalı bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehrin önemli yerlerini ve gezilmesi gereken yerleri de öğrenerek kendinize bir gezi planı çizebilirsiniz.Bu sayede şehir ile ilgili tüm güncel bilgilere kısa süre içerisinde ulaşım sağlarsınız.yöre insanları yardım ve dayanışmayı seven bir toplum olmaktadırlar.
Yardımlaşmayı ve dayanışmayı seven bir toplum olarak bilinen bu halk için her övgüyü hak ettiklerini söylemek yanlış olmaz. Ayrıca yöre halkı kendilerine has damak tadı ile bütün ülkenin beğenisini kazanmıştır. Karadeniz denizine has olan hamsi balığı ile birçok yemek çeşitleri bulunan bu yörede her sofrada özellikle kış aylarında hamsinin olmadığı bir sofra bulamazsınız.
Kadın erkek ayrım olmadan çalışan bir toplumdur. Kadınları da en az erkekleri kadar işçilik yapar ve gelir için evlerine katkı sağlarlar. Ayrıca kadınların çoğu yine çiftçilik yaparak geçim elde ederler. Bu açıdan bakıldığı zamanda yine çok başarılı bir toplum olduklarını söylemek yanlış olmaz.
Kışları çok fazla yağış alan bu bölgede gezmek için öncelikle Trabzon hava durumu kontrolü yapmadan dışarı çıkılmamasında fayda vardır.Şehri dolaşmanın keyfini çıkarmak için her karışını gezmek ve tarihi eser yerlerini keşfetmek sizleri faklı diyarlara götürecektir.Yapılan araştırmalara göre ülke geneli olarak en çok doğal yapıya sahip olunan bu bölgede yaşam yaşı daha uzun olmaktadır. Yani yöre insanları ülke geneli olarak daha uzun ömürlü bir yaş oranına sahiptir. Sebebi ise bölge genelinin toprak ile ilgilenmesi ve çok fazla doğa ile iç içe olunmasından geldiği söylenmektedir. Bu sayede oldukça avantajlı olan bu bölgede yaşamak için gün sayan kişi ve bireylerin olduğu bilinmektedir. Ayrıca çok fazla yağış alan bir bölge olmasından ötürü toprak verimliliği ve zenginliği bakımından da diğer bölgelere oranla daha zengin bir toprak yapısı bulunur.
Türkiye'den ve dünyadan son dakika haberleri, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate her konuda Flow!

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir