Taksim’de eli kanlı terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği hain terör saldırısında 6 vatandaş hayatını kaybederken 81 kişi ise yaralanmıştı. Saldırının izleri sürerken Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’dan hayatını kaybedenler için yeni bir açıklama geldi. Ölenlerin isminin ilçede yaşatılacağını kaydeden Başkan Yıldız, “Çocuk bahçeleri açıyoruz. Bu yerlere de şehit çocuklarımızın isimlerini vereceğiz” diye konuştu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız
Saldırıda 38 yaşındaki Arzu Özsoy ve 15 yaşındaki kızı Yağmur Uçar, 34 yaşındaki Yusuf Meydan ve 9 yaşındaki kızı Ecrin, 40 yaşındaki Adem Topkara ve 27 yaşındaki eşi Mukaddes Elif Topkara hayatını kaybetmişti.
Öte yandan, bombalı saldırının yaşandığı alana ziyaretler sürüyor. Yenilenen platforma vatandaşlar, yerli ve yabancı turistler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri karanfiller bırakıyor. Terörün kınandığı olay yerinde bazı vatandaşlar dua ederek, hayatını kaybedenleri anıyor.
İstanbul Erzurum Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yanık, alanda yaptığı açıklamada, “Burada bu menfur saldırıyı planlayanlar her ne mesaj vermek istiyorsa, bilsinler ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyüktür ve yüce Türk milleti, onun arkasında dimdik sağlam durur. Onlar da nasıl alıyorlarsa bu mesajı öyle alsınlar” ifadelerini kullandı.

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir