19-25 Eylül tarihleri arasında Netflix Türkiye’de en çok izlenen dizi ve filmler belli oldu. Türkiye’de en çok izlenen dizilerden Top 10’a girip 3. sıraya yerleşen dizi, dünya çapında ilk hafta dizi açılış rekorunu göğüsledi. Siz de en çok hangi yapımları izlediğimizi merak ediyorsanız, içeriğimize buyurun;
Not: Dizilerde birden fazla defa listeye girenlerin IMDb puanı ve künye bilgileri tekrara düşmemek adına verilmedi. Sadece konudan bahsedildi.
Özet: The Crown, Kraliçe II. Elizabeth’in saltanatındaki siyasi rekabetleri ve romantizmi anlatırken 20. yüzyılın ikinci yarısını şekillendiren olayları da takip ediyor.
Oyuncular: Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton
Yaratıcı: Peter Morgan
Özet: Nickelodeon’ın ilk sezonu 2004’te yayımlanan ve tam 8 sezon süren dizisinin bu yeni uyarlaması Bloom’u odağına alıyor. Bloom’un tehlikeli büyülü güçlerini kontrol etmeyi öğrenmesi gerekirken Öteki Dünya’daki hayata uyum sağlama çabası da anlatılıyor. 
Oyuncular: Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen, Precious Mustapha
Yaratıcılar: Brian Young, Brian Young, Iginio Straffi
Özet: Varlıklı bir adam olan Lee Young-kuk, üç çocuğuna bakması için birini aramaktadır. İyi kalpli, sevecen ve cesur bir genç kadın çocuklara bakmak üzere ailenin evine yatılı öğretmen olarak yerleşir ve olaylar gelişir.
Oyuncular: Garrison Michael Farquharson-Keener, Kim Young-ok, Hyun-Woo Ji
Yaratıcılar: Shin Chang-seok, Kim Sa-kyung
Özet: Gerçek olaylardan esinlenen dizide Güney Amerika‘da Surinam’ın kontrolünü ele geçiren Koreli bir uyuşturucu baronunu tutuklamak için gizli bir operasyon yürüten Ulusal İstihbarat Servisi’yle işbirliği yapmaktan başka seçeneği olmayan sivil bir iş insanının hikâyesi anlatılıyor.
Oyuncular: Ha Jung-woo, Hwang Jung-min, Park Hae-soo
Yaratıcılar: Yoon Jong-bin, Kwon Sung-hui
Özet: Birbirine sıkı sıkıya bağlı üç kadın arkadaşın yaşamı, aralarından birinin kansere yakalanmasıyla altüst olur. Ada ve Leyla, Sevgi’nin arzusunu yerine getirmek için onunla birlikte Ayvalık’a gitmeye karar verir. Fakat bu yolculuk üçünün yaşamında da köklü değişikliklere sebep olacaktır.
Oyuncular: Tuba Büyüküstün, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz
Yaratıcı: Nuran Evren Şit
Özet: 1 Kadın 1 Erkek, evliliklerde yaşanabilecek olumlu ve olumsuz her şeyi Ozan ve Zeynep’in ilişkisinde üzerinden anlatıyor.
Oyuncular: Demet Evgar, Emre Karayel
Yaratıcı: Müge Turalı
Özet: Dizide bir jigolonun hayatına tanık oluyoruz. Onun yaşamı, müşterilerinden birinin aile meselelerine bulaşması ve mesleğinin en net kuralını, yani âşık olmayı çiğnemesiyle tümden değişiyor.
Oyuncular: Jesús Castro, Victoria White, Fabiola Campomanes
Yaratıcı: Sebastián Ortega
Özet: Jeffrey Dahmer, ABD‘nin tarihindeki en kötü şöhretli seri katillerden biri ve bu dizide onun hikâyesini izliyoruz. effrey Dahmer’ın zor çocukluğundan, dehşet verici suçlarına ve 1992’deki mahkumiyetine odaklanılan yapımda, Dahmer’ın yıllar boyunca cinayet işlemesini mümkün kılan sistem sorunlarında da değiniliyor.
Oyuncular: Evan Peters, Richard Jenkins, Penelope Ann Miller
Yaratıcılar: Ryan Murphy, Ian Brennan
Özet: Winx Efsanesi: Kader dizisinin ikinci sezonu Bloom ve arkadaşlarının Silva’yı kurtarmak için yaptıkları planı, Aisha’nın biriyle tanışmasını ve Sky’ın içinde bulunduğu duruma alışma çabasını takip ediyor.
Özet: Terim belgesel dizisi, Türk futbol tarihinin önemli figürlerinden Fatih Terim‘in hayatını tüm yönleriyle ele alıyor.
Oyuncular: Fatih Terim
Yaratıcı: Burak Aksoy
Özet: Yetim bir çocuk olan Harry, büyücülük dünyasının en önemli ismi olduğundan habersiz, teyzesi ve eniştesiyle yaşamaktadır. Ta ki bir baykuşun getirdiği mektubu alana kadar…
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Richard Harris
Yönetmen: Chris Columbus
Özet: Üç erkek kardeşin hayatı, en küçük kardeşlerinin trajik ölümünden sonra kaosa sürüklenir. Athena topluluğu çocuğun hesabını sormak için savaşa hazırdır.
Oyuncular: Dali Benssalah, Sami Slimane, Anthony Bajon
Yönetmen: Romain Gavras
Özet: Gerçek olaylardan uyarlanan film 1975 yılında Eylül ayının sonlarında, Roma’da yer alan korunaklı ve üst-orta sınıf erkek çocuklara hitap eden bir Katolik erkek lisesinde yaşanan ve toplumu dehşete düşüren bir katliamı odağına alıyor.
Oyuncular: Benedetta Porcaroli, Giulio Pranno, Emanuele Maria Di Stefano
Yönetmen: Stefano Mordini
Özet: Sıra dışı yetenekli bir kadın olan Roxanne, serbest dalış dünya şampiyonu Pascal’la tanışır tanışmaz ona âşık olur. Ancak birlikteliklerin derin ve tutkulu olduğu kadar da yıpratıcı bir boyut kazanır. 
Oyuncular: Camille Rowe, Sofiane Zermani, César Domboy
Yönetmen: David Rosenthal
Özet: Kemal Varol’un aynı adlı romanından uyarlanan Âşıklar Bayramı, tanınmış bir halk ozanıyla onun avukat oğlunun 25 yıl sonra tekrar buluşmasını odağına alıyor. Birlikte uzun bir yolculuğa çıkan ikili geçmişleriyle yüzleşirken duygudan duyguya savuruluyor. 
Oyuncular: Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Settar Tanrıöğen, Erkan Can
Yönetmen: Özcan Alper
Özet: Elizabeth Banks’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde benzersiz yeteneklere sahip kadın ajanların maceraları anlatılıyor. Filmde Charles Towsend’in ajansı yurt dışına açıldıktan sonra iki melek ve ekibe yeni katılan bir ajan, zamanın ötesinde bir cihazın düşmanın eline geçmesini engellemek ve tüm insanlığı korumak için amansız bir mücadeleye girişiyor. 
Oyuncular: Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella Balinska
Yönetmen: Elizabeth Banks
Özet: Bir polis dedektifi, hem koku alma duyusunu hem de kız arkadaşını geri kazanmak için mükemmel parfümü bulma yolunda ölümcül yöntemler kullanan bir parfüm üreticisinden yardım ister.
Oyuncular: Sólveig Arnarsdóttir, August Diehl, Robert Finster
Yönetmen: Nils Willbrandt
Özet: Duygu ve Bahadır, bankaların çeşitli sebeplerden dolayı peşine düşemedikleri borçları satın alıp tahsil etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirkette çalışmaktadır. İkilinin yollarının Ceren’le kesişmesiyle tüm yaşamları değişecektir. 
Oyuncular: Burcu BiricikPınar Deniz, Aras Aydın
Yönetmen: Tunç Şahin
Özet: Özel bir lisede eğitim gören havalı bir kız, popülaritesini kaybedince okula yeni gelen sıradan bir kızla ahbaplık kurar. İkiliyi bir araya getiren şey birbirlerinin düşmanlarından intikam alma isteğidir. 
Oyuncular: Camila Mendes, Maya Hawke (II), Austin Abrams
Yönetmen: Jennifer Kaytin Robinson
Özet: Bir fırtına kopar, genç bir kız kaçırılır ve annesi, yandaki gizemli kadınla, kızını kaçıran kişiyi takip etmek için bir araya gelir… Lou sınırları test eden ve geçmişlerinden şok edici sırları açığa çıkaran bir yolculuk.
Oyuncular: Allison Janney, Jurnee Smollett, Logan Marshall-Green
Yönetmen: Anna Foerster
Yaratıcılığını ve yönetmenliğini Ryan Murphy ve …
Bu ay vizyona giren filmlerden hangisini izlemeliyim diye düşünüyorsan, seni teste ala…
Tarihi filmler özellikle bu konuya meraklı kişil…

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir