İnternetin henüz yaygınlaşmadığı yıllarda bir nesle yabancı dizi izleme alışkanlığı kazandıran CNBC-e satışı sonrası ekranlara veda etti. Kanal geçmişte Prison Break, Dexter, Game of Thrones, Heroes, Mad Man, HIMYM gibi baş yapıtları da yayınlasa da internetten dizi izleme dönemine denk gelen bu diziler hiç bir zaman televizyondan izlenen aşağıdakiler gibi ‘CNBC-e dizisi’ olarak anılmadı.
IMDb Puanı: 8,6
Dizi, Steve, Susan, Jeff, Sally, Patrick ve Jane adlı arkadaş grubu arasında geçen olayları ve ağırlıklı olarak Susan ve Steve’in ilişkisinde yaşadığı olaylara arkadaşlarının verdiği tepkiler anlatılır.
IMDb Puanı: 8,5
Terörle Mücadele Ünitesi adı verilen bir birimin, önceleri yöneticisi olan ancak daha sonra birimden ayrılan Jack Bauer’ın çevresinde dönen olayların işlendiği bir dizidir. Dizide anlatılan olaylar gerçek zamanlı olarak izleyiciye aktarılmaktadır.
IMDb Puanı: 6,8
Bir grup birbirleriyle iyi arkadaş avukatın öykülerinin yer aldığı dizide çoğunlukla diziye adını da veren Ally McBeal’ın merkezi olduğu olaylar anlatılıyotr
IMDb Puanı: 8,8
Battlestar Galactica, askerî bilim kurgu ve drama türündeki televizyon dizisidir. 1978’de Glen A. Larson tarafından yaratılan orijinal Battlestar Galactica’nın televizyon dizisi şeklinde oluşturulan yeni nesil çekimidir.
IMDb Puanı: 9,0
Mitchell Hurwitz tarafından yaratılan Amerikan komedi dizisi Arrested Development’ta eskiden zengin olan Bluth Ailesi’nin başından geçenler anlatılmaktadır.
IMDb Puanı: 8,0
Kalabalık ve sıradan gibi görünen bir Amerikan ailesinin ortanca çocuğu olan Malcolm’ın etrafında şekillenen dizi oldukça keyifli bir aile komedisi.
IMDb Puanı: 7,7
Dizi, Chicago’da bir hastanenin acil servisinde çalışan hemşire ve doktorların, oraya gelen hastaların hikayelerini ele alıyor.
IMDb Puanı: 8,2
Buffy Anne Summers’ın 16 yaşında, vampir avcısı olduğunu öğrenmesiyle etrafında gelişen olayları konu alır. Onu diğer avcılardan ayıran en önemli özelliği yakın arkadaşlarının yardımlarıdır.
IMDb Puanı: 8,2
Birleşik Devletler’in en gizli sırları zihninde kayıtlı olan Chuck ile CIA ajanları Sarah ve Casey’nin başından geçen birçok komik ve tehlikeli olayları konu alan dizide beceriksiz ajan Chuck hiçbir ajanlık eğitimi görmemesine rağmen en iyi CIA ajanlığı yolundadır.
IMDb Puanı: 8,5
Scrubs, tıptan yeni mezun olmuş J.D. ve üniversiteye başladığı günden beri en iyi arkadaşı olan Turk’ün, Sacred Heart hastanesinde stajyer olarak çalışmaya başlamalarıyla gelişen olayları konu alır.
IMDb Puanı: 7,4
Dizide herkesi şaşırtarak, beklenmedik bir anda intiharı seçen Mary Alice Young’ın, oralardan bir yerden dört yakın arkadaşının yaşadıklarını anlatıyor.
IMDb Puanı: 8,3
Amerikan kültürü, toplum, televizyon ve farklı insanlık hallerini hicveden dizi genel olarak kurgusal şehir Quahog, Rhode Island’da yaşayan Peter ve Lois,çocukları Meg, Chris ve Stewie ve köpekleri Brian’dan oluşan Griffin ailesini konu alıyor.
IMDb Puanı: 7,7
Nip/Tuck, Sean McNamara ve Christian Troy isimli iki plastik cerrahın iş ve özel hayatları etrafında şekillenen konusu, ameliyat ve cinsellik içeren sahneleriyle akıllara kazınmıştır.
IMDb Puanı: 9,2
New Jersey’de bir Amerikan-İtalyan mafya ailesi patronu Tony Soprano’nun meslek, suç, şiddet, aile, adalet ve dostluk kavramları arasındaki denge kurma mücadelesini anlatan dizi Soprano ailesinin bireyleri ve Tony’nin yakınında bulunan insanların hayatından da kesitler sunar.
IMDb Puanı: 8,8
Bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarını konu alan bir kara mizahtır.
IMDb Puanı: 8,7
Dizide, Fox Mulder ve Dana Scully adlı FBI’ın Gizli Dosyalar departmanında çalışan iki ajanın hikayesi ve çözülemeyen, tuhaf ve paranormal olaylar konu alınır.
IMDb Puanı: 7,1
Dizi, bekar ve çapkın Charlie Harper’ın yaşamının, yanına taşınan kardeşi Alan Harper ve yeğeniyle birlikte değişmesini konu alır.
IMDb Puanı: 8,8
Dizi, Colorado eyaletinin South Park adlı küçük bir kasabasında yaşayan Stan Marsh, Kyle Broflovski, Eric Cartman ve Kenny McCormick isimli dört çocuğun maceralarını anlatır.
IMDb Puanı: 7,4
The 4400, dünyanın farklı bölgelerinden kaybolmuş 4400 kişinin beklenmedik bir şekilde doğaüstü güçlerle geri dönüşü ve sonrasında gelişen olayları konu alır.
IMDb Puanı: 7,5
Smallville, Süpermen’in hayata başlayış şeklini, küçüklük zamanlarını, gençliğini ve güçlerini keşfetmesini konu alır.
IMDb Puanı: 7,5
Dizi, Las Vegas’ın şaşalı yaşamını, lüks arabalarını, çekici mekanlarını, güzel kadınlarını ve yakışıklı adamlarını Montecito Kumarhanesi’nde yaşanan olaylar üzerinden anlatır.
IMDb Puanı: 7,5
Dizi, zenginlik içinde hayatlarını sürdüren Orange County sakinlerinin hayatına dahil olmak durumunda kalan taşralı bir gencin hayatını, adaptasyon sürecini, arkadaşları ile ilişkilerini anlatıyor.
IMDb Puanı: 7,1
Dizi, oldukça sevilen ve komik bir spor yazarı olan Raymond’ın orta yaş bunalımına girmesiyle evdekilerle değişen ilişkilerini konu alıyor.
IMDb Puanı: 7,7
One Tree Hill, iki üvey kardeşin lise ile lise sonrası hayatta yaşadıklarını ve hayatta kalma mücadelelerini konu alıyor.
IMDb Puanı: 8,0
Hayali Stars Hollow kasabasının seçmece ve hafif kaçık sakinleri eşliğinde arkadaşlık, aile ve hayatın anlatıldığı Gilmore Girls, kasabanın vazgeçilmez karakterleri anne Lorelai ile kızı Rory’nin yaşamları üzerine odaklanıyor.
IMDb Puanı:6,5
Dawsons Creek, Capeside adlı hayalı bir kasabada yaşayan bir grup gencin çocukluk yıllarından üniversite çağlarına kadar yaşadıkları maceraları, arkadaşlık bağlarını ve hayata atılmalarını anlatmaktadır.
IMDb Puanı: 8,9
Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan orta sınıf bir Amerikan ailesinin Springfield adlı kurgusal bir şehirde geçmekte olan hayatlarını anlatan dizi Amerikan kültürünü ve toplumunu eleştirir.
Benim hatırladığım ve bu listede olmayan CNBC-E dizileri; – Heroes, Dexter, CSI, CSI: NY, Doctor Who, Supernatural, Cold Case, Ghost Whisperer, Prison Break… Devamını Gör
Herkes yeni dizileri eksik diye yazmış yorumlara, yukarıda zaten internet yaygınlaşmadan önce izlenen dizileri sıraladıklarını yazmışlar. Artık şu sadece baş… Devamını Gör
editööör uyma editör, cnbc-e deyince ilk aklıma gelen dizi "How I Met Your Mother" super natural, heroes nerede…
Girişte yazıyor 🙂

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir