Güncelleme Tarihi:
Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Fatih’te bir evde kaçak göçmenlere sahte pasaport ve vize hazırlandığına yönelik bir bilgi aldı. Eve operasyon düzenlendi. Evdeki Iraklı Muhammed Khalip (50) ve Faslı Rabab Batmati (30) gözaltına alındı. Aramada; 55 pasaport kapağı, 220 pasaport sayfası, farklı ülkelere ait basımı yapılmış 510 boş pasaport ve kimlik ele geçti.
YÖNTEMLERİ FARKLIYDI
Khalip ve Batmati kendilerini evli gibi göstererek evi kiraladı. Yeniden sahte pasaport hazırlamak yerine daha önce legal yollarla Türkiye’ye gelen kişilerin pasaportlarını satın alıyorlardı. Bu pasaportlar üzerinde kimyasal karışım ve solüsyonlar ile yeni pasaport sahibinin fotoğraf ve kimlik bilgileri işleniyordu. Adliyeye çıkarılan Khalip tutuklanırken, Batmati adli kontrolle serbest kaldı. 
 
Türkiye gündeminden son dakika haberleri, bugün yaşanan en son gelişmeler, siyaset gündeminden güncel haberler ve bütün son dakika haberleri için Hürriyet’in internet haber sitesi hurriyet.com.tr; Hurriyet.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir