FETÖ’ye yönelik operasyonlar art arda devam ediyor. Örgüt içinde paniğe neden olan yeni operasyonların ardından Pensilvanya’daki örgüt yönetimi Türkiye’deki FETÖ’cülere talimat gönderdi. İnternet tabanlı programlar üzerinden gerçekleştirilen toplantılardaki talimatları istihbarat kaynaklarının radarına takıldı. Alınan bilgiye göre Yargıtay’da açık dosyaları bulunan FETÖ’cülere “Aleyhinize sonuç çıkacakmış gibi hareket edin. Valizlerinizi hazırlayın. Yanınızda telefon bulundurmayın” emri verildi.

Yargıtay’dan çıkabilecek olan aleyhte kararları kriz’ olarak nitelendiren örgüt mensupları sözde talimatlarda, gidilecek geçici yerin hazır edilmesi gerektiği belirtildi. FETÖ’cülerin haklarında aranma kararı çıkması halinde irtibat sağlayacakları örgüt üyelerinin belirlenmesi ve sözde üst yönetimden bir kişiye bilgi verilmesi gerektiği de gelen talimatlar arasında. Örgütün yurt dışına kaçmasına gerek gördüğü FETÖ’cüler için olası kaçış güzergahlarını sürekli değiştirdiği ve bu güzergahların sadece güncel yapıda görevli mahrem imamlara harita şeklinde gönderildiği tespit edildi.
Örgütün sözde üst yöneticileri güncel öğrenci evlerinde yaşanabilecek olası dağılmaları önlemek için de harekete geçti. Örgüt evlerde kalan FETÖ’cü öğrencilerin haftalık iaşe bedelini 1000 liraya yükseltti. Finans yapılanmasına düzenlenen operasyonlarla para sıkıntısı çekmeye başlayan örgüt, yeniden “kurban himmeti” adı altında para toplamaya başladı. Toplanan para ile örgüt evlerinin finanse edilmek istendiği öğrenildi. FETÖ, örgüt iltisakı nedeniyle kamudan ihraç edilen KHK’lı öğretmenlerle de bağları koparmıyor.
Bu kapsamda son olarak KHK’lı FETÖ’cü eski öğretmenlere Öğretmenler Günü’nde 200 lira değerinde hediyeler verildiği, bu sayede yüz yüze irtibat kurularak örgüte bağlılığın diri tutulmaya çalışıldığı tespit edildi. Ayrıca cezaevlerindeki FETÖ’cülerin okuması için kitapçık bastırıldığı, bu kitapçıkların avukatlar aracılığıyla cezaevlerinde dağıtıldığı ortaya çıktı.

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir