Hollanda'dan Apple'a yeni bir yaptırım a’).click(); event.preventDefault();”>Tam Boyutta Gör

Apple ve Google, son yıllarda birçok hükümet tarafından ciddi baskılar altında kaldı. Tekel davranışlarından dolayı birçok soruşturma ve yaptırım altında kalan Apple, Hollanda’nın isteklerine boyun eğmek zorunda kaldı. Bundan sonra Hollanda’da arkadaşlık uygulamaları, App Store dışındaki alternatif ödeme yöntemlerini kullanabilecek.
Geçtiğimiz yıl Hollanda Tüketiciler ve Piyasalar Kurumu, arkadaşlık uygulamaları için alternatif ödeme yöntemlerini zorunlu kılmıştı. Bu kurala uymayan Apple, tam 10 hafta boyunca her hafta 5 milyon Euro cezaya çarptırılmıştı. Toplam 50 milyon Euro ceza ödemek zorunda kalan Apple daha sonra App Store kurallarını değiştirse de Hollanda yeni kuralları da kabul etmedi ve Apple’a daha çok ceza kesti. Nereydese bir yıl süren bu sürecin ardından Apple, sonunda Tinder gibi arkadaşlık uygulamaları için alternatif ödeme yöntemlerine izin verdi. Hollanda Otoritesi, “Apple, adil olmayan koşullarını değiştirdi ve artık Hollanda’daki arkadaşlık uygulamalarında farklı ödeme yöntemlerine izin verecek” dedi. Ayrıca Apple’ın piyasayı adil ve açık tutma konusunda sorumluluk almadığını belirten kurum, Apple’ı ciddi anlamda eleştirdi.

Apple, Hollanda’da App Store kurallarını değiştirdi ve artık geliştiriciler, arkadaşlık uygulamalarında alternatif ödeme yöntemleri kullanabilecek. Ancak Apple’ın alternatif ödeme yöntemlerinden de bir miktar komisyon alacağı belirtilmiş.
Dikey iniş kalkışlı: Bayraktar DİHA
2023’te 2021 verisi yayınlamak mı ?
Fiyatta üçe katlanıyor tabii….
{{Description}}
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B00UAQNBOQ
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B09L1MYLVM
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07TY6HRL4
https://www.migros.com.tr/yogurtlarda-25-indirim-l-b79ce5e
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B087B4T8FC
https://www.amazon.com.tr/dp/B0BDHXB7KW?th=1

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir