Ataşehir’de geçtiğimiz günlerde meydana gelensilahlı saldırıda Azerbaycan uyruklu Elnur Qasımov hayatını kaybetti. Lüks bir sitede gerçekleştirilen saldırıda saldırganlar daha sonra olay yerinden hızlıca uzaklaşırken polis ekipleri tarafından başlatılan soruşturmada yeni detaylara ulaşıldı.

Elde edilen ipuçlarına göre eylemin kanlı bir hesaplaşmanın devamı olduğu anlaşıldı. Kurşunların hedefindeki kurbanın, ülkesinde “Gardaşoğlu” namıyla anılan Azerbaycan uyruklu Elnur Qasımov olduğu, maktulün Rusya ve Kafkaslar’da kolları bulunan ve 2016’de Beşiktaş’ta aracında çapraz ateş tutularak öldürülen “Hayalet” lakaplı Rövşen Caniyev’in liderliğindeki yeraltı örgütüne yakın bir isim olduğu ileri sürüldü.
Geçmiş yıllarda Türkiye’de eyleme karışan Azerbaycan merkezli suç ağına yakın ismin, ülkesinde kendi ölçeğinde çıkar amaçlı bir çete kurduğu, bu nedenle husumete dayalı bir hesaplaşmaya kurban gitmiş olabileceği değerlendiriliyor. Mafya hesaplaşmasından kaynaklandığı anlaşılan cinayete ilişkin şu ana kadar 1 kişinin “şüpheli” sıfatıyla gözaltına alındığı öğrenildi.
Yaşamını yaklaşık bir yıldır Türkiye’de sürdürdüğü öğrenilen Azerbaycan kökenli suç ağı liderinin, son olarak geçtiğimiz Haziran ayında ülkeye giriş yaptığı öne sürülüyor.

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir