Bursa 10.5°
İlçeler
Kategoriler
Sosyal Medya
Jigololuk yaparak para kazanma vaadi ile yüzlerce kişiyi dolandırmakla suçlanan şebekeye yönelik yargılama süreci başladı. 91 sanıklı davada, mahkeme ilk duruşmada 18 tutuklunun tahliyesine karar verdi.
Müzisyen Çağatay Öztürk‘ün (44) liderliğini yaptığı iddia edilen 91 sanıklı jigolo çetesine yönelik dava İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Sanıklardan hiçbiri, haklarındaki suçlamayı kabul etmedi. Soruşturma aşamasında, çetenin faaliyetlerine ilişkin ayrıntılı ifade veren tutuklu Alican Karaman bile “Emniyet’te verdiğim ifade doğru değil. Polis zoru ile öyle bir ifade verdim. Avukatım beni yanlış yönlendirdi” dedi. Savunmaları alınan sanıkların önemli bir kısmı şikâyetçiler ile jigololuk için değil e-ticaret ile ilgili konuştuklarını öne sürdü. Sanık avukatları ise firari sanıklar Felat Günel ve Ogün Arslan’ın verdikleri ifade sonrası serbest bırakıldıklarını belirterek müvekkillerinin tahliyesini istedi.
BİR SONRAKİ DURUŞMA KASIMDA
Mahkeme yaptığı yargılama sonrası tutuklu sanıklar Alev Karadere, Alican Karaman, Çağatay Öztürk, Ersel Sengör, Fuat Kabak, Furkan Kendir, Hüseyin Çerman, İsmail Başer, Mehmet Ali Karademir, Mehmet Ay, Mesut Çelik, Mevlüt Daş, Muhammet Can Boztepe, Ömer Çatal, Selami Bildirici, Tolga Atay, Uğurkan Karademir ve Yusuf Yetimova’nın tahliyesine karar verdi. Davanın bir sonraki duruşması ise kasım ayında yapılacak. Sanıklar, ‘çıkar amaçlı örgüt kurma’, ‘örgüte üye olma’ ve ‘nitelikli dolandırıcılıkla’ suçlanıyor.
Diğer Güncel Haberler için tıklayın
Borsa haftayı yükselişle tamamladı
Kütahya Simav’da sahte içki operasyonu: 2 tutuklama
Adıyaman’da seyir halindeki otomobilde korkutan yangın
Bursa’da sendikalar isyan etti: İnsanca yaşamaya yetecek bir ücret istiyoruz
Tekirdağ’da otomobil takla attı
Sudani, Almanya Başbakanı Scholz ile görüştü
Kocaeli’nde ucuz telefon vaadiyle vatandaşları dolandıran 4 kişi tutuklandı
AK Parti’li milletvekillerinin ‘torba kanun teklifi’ Meclis’e sunuldu
İstanbul’da restorana silahlı saldırı: 1 ölü 2 yaralı
Çinliler, özel koronavirüs aşısı için Hong Kong’a gidiyor
Öne Çıkan Galeriler
Öne Çıkan Videolar
En Çok Okunanlar

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir