12-18 Eylül tarihleri arasında Netflix Türkiye’de en çok izlenen dizi ve filmler belli oldu. Siz de en çok hangi yapımları izlediğimizi merak ediyorsanız, içeriğimize buyurun;
Not: Dizilerde birden fazla defa listeye girenlerin IMDb puanı ve künye bilgileri tekrara düşmemek adına verilmedi. Sadece konudan bahsedildi.
Özet: The Crown, Kraliçe II. Elizabeth’in saltanatındaki siyasi rekabetleri ve romantizmi anlatırken 20. yüzyılın ikinci yarısını şekillendiren olayları da takip ediyor.
Oyuncular: Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton
Yaratıcı: Peter Morgan
Özet: Varlıklı bir adam olan Lee Young-kuk, üç çocuğuna bakması için birini aramaktadır. İyi kalpli, sevecen ve cesur bir genç kadın çocuklara bakmak üzere ailenin evine yatılı öğretmen olarak yerleşir ve olaylar gelişir.
Oyuncular: Garrison Michael Farquharson-Keener, Kim Young-ok, Hyun-Woo Ji
Yaratıcılar: Shin Chang-seok, Kim Sa-kyung
Özet: Esrarengiz bir tarikattan kaçan genç bir kız, psikiyatrist Dr. Suzanne Mathis tarafından tedavi edilmeye başlar. Genç kızı korumaya çalışan Mathis, onu eve götürür. Ancak bu kararla hem ailesini hem kendi hayatını tehlikeye atar.
Oyuncular: Emily Deschanel, Sam Jaeger, Gerardo Celasco
Yaratıcı: Daria Polatin
Özet: ‘Karate Kid’ filmlerinin devamı niteliğindeki bu dizide, hayatlarını değiştiren turnuvadan dolayı onlarca yıl sonra Johnny ile Daniel arasındaki rekabet yeniden kızışıyor ve olaylar gelişiyor. Dizinin beşinci sezonu ise Daniel’ın eski dostu ve yeni ev arkadaşıyla Amanda arasındaki gerilimi, Miguel’in Meksika‘da babasını aramasını ve Terry’nin Cobra Kai’ı değiştirme girişimlerini takip ediyor.
Oyuncular: Ralph Macchio, William Zabka, Xolo Maridueña
Yaratıcılar: Josh Heald, Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg
Özet: Yirmili yaşlardaki üç genç, deneysel bir gen terapisi kendilerini canavara dönüştürdükten sonra bu durumdan sorumlu olan bilim insanının peşine düşer. Peki eski hâllerine kavuşmak mümkün müdür?
Oyuncular: Italia Ricci, Morgan Taylor Campbell, Rhianna Jagpal
Yaratıcılar: Shelley Eriksen, Dennis Heaton
Özet: Birbirine sıkı sıkıya bağlı üç kadın arkadaşın yaşamı, aralarından birinin kansere yakalanmasıyla altüst olur. Ada ve Leyla, Sevgi’nin arzusunu yerine getirmek için onunla birlikte Ayvalık’a gitmeye karar verir. Fakat bu yolculuk üçünün yaşamında da köklü değişikliklere sebep olacaktır.
Oyuncular: Tuba Büyüküstün, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz
Yaratıcı: Nuran Evren Şit
Özet: Gerçek olaylardan esinlenen dizide Güney Amerika‘da Surinam’ın kontrolünü ele geçiren Koreli bir uyuşturucu baronunu tutuklamak için gizli bir operasyon yürüten Ulusal İstihbarat Servisi’yle işbirliği yapmaktan başka seçeneği olmayan sivil bir iş insanının hikâyesi anlatılıyor.
Oyuncular: Ha Jung-woo, Hwang Jung-min, Park Hae-soo
Yaratıcılar: Yoon Jong-bin, Kwon Sung-hui
Özet: Nickelodeon’ın ilk sezonu 2004’te yayımlanan ve tam 8 sezon süren dizisinin bu yeni uyarlaması Bloom’u odağına alıyor. Bloom’un tehlikeli büyülü güçlerini kontrol etmeyi öğrenmesi gerekirken Öteki Dünya’daki hayata uyum sağlama çabası da anlatılıyor. Dizinin ikinci sezonu ise Bloom ve arkadaşlarının Silva’yı kurtarmak için yaptıkları planı, Aisha’nın biriyle tanışmasını ve Sky’ın içinde bulunduğu duruma alışma çabasını takip ediyor. 
Oyuncular: Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen, Precious Mustapha
Yaratıcılar: Brian Young, Brian Young, Iginio Straffi
Özet: Dizide bir jigolonun hayatına tanık oluyoruz. Onun yaşamı, müşterilerinden birinin aile meselelerine bulaşması ve mesleğinin en net kuralını, yani âşık olmayı çiğnemesiyle tümden değişiyor.
Oyuncular: Jesús Castro, Victoria White, Fabiola Campomanes
Yaratıcı: Sebastián Ortega
Özet: Terim belgesel dizisi, Türk futbol tarihinin önemli figürlerinden Fatih Terim‘in hayatını tüm yönleriyle ele alıyor.
Oyuncular: Fatih Terim
Yaratıcı: Burak Aksoy
Özet: Gerçek olaylardan uyarlanan film 1975 yılında Eylül ayının sonlarında, Roma’da yer alan korunaklı ve üst-orta sınıf erkek çocuklara hitap eden bir Katolik erkek lisesinde yaşanan ve toplumu dehşete düşüren bir katliamı odağına alıyor.
Oyuncular: Benedetta Porcaroli, Giulio Pranno, Emanuele Maria Di Stefano
Yönetmen: Stefano Mordini
Özet: Kevin Costner ve Diane Lane’in oğullarını kaybeden yaşlı bir çifte hayat verdiği filmde onların torunları için verdikleri mücadele anlatılıyor. Oğullarının kaybıyla derin bir yasa giren çiftin en büyük amacı torunlarını alıp aileye dâhil etmektir. Ancak gelinlerinin yaptığı yeni evlilik onların karşısında sağlam bir engel olarak dikilecektir. 
Oyuncular: Kevin Costner, Diane Lane, Lesley Manville
Yönetmen: Thomas Bezucha
Özet: Verona’da şahane bir tatil yapacağını umut eden Julie, kiraladığı villaya vardığında büyük bir şok yaşar. Villanın çifte rezerve edildiğini öğrenen genç kadın, tatilini alaycı bir İngiliz adamla paylaşmak zorunda kalır.
Oyuncular: Kat Graham, Tom Hopper, Raymond Ablack
Yönetmen: Mark Steven Johnson
Özet: Dünyanın en kötü şöhretli ve zamanın en güvenlikli hapishanelerinden Alcatraz’da ömür boyu hapse mahkûm edilen Jack, buradan kaçmak için bir plan yapar. Film gerçek olaylara dayanıyor.
Oyuncular: Clint Eastwood, Patrick McGoohan, Roberts Blossom
Yönetmen: Don Siegel
Özet: Sıradan bir lise öğrencisi, sıra dışı bir şekilde bir seri katiller bedenini değiştirir. Üstelik bu lanetin ortadan kalkması için sadece 24 saati vardır.
Oyuncular: Vince Vaughn, Kathryn Newton, Celeste O’Connor
Yönetmen: Christopher Landon
Özet: Özel bir lisede eğitim gören havalı bir kız, popülaritesini kaybedince okula yeni gelen sıradan bir kızla ahbaplık kurar. İkiliyi bir araya getiren şey birbirlerinin düşmanlarından intikam alma isteğidir. 
Oyuncular: Camila Mendes, Maya Hawke (II), Austin Abrams
Yönetmen: Jennifer Kaytin Robinson
Özet: Brenda, eşini kaybetmiş bir annedir. Ailesiyle birlikte çıktığı araba yolculuğu ise tüm hayatını altüst eder. Şahit oldukları cinayet katilin onların peşine takılmasına sebep olur. Şimdi Brenda’nın New Mexico çölünün ortasında hem kendini hem de ailesini koruması gerekecektir. 
Oyuncular: Queen Latifah, Ludacris, Mychala Lee
Yönetmen: Millicent Shelton
Özet: Kemal Varol’un aynı adlı romanından uyarlanan Âşıklar Bayramı, tanınmış bir halk ozanıyla onun avukat oğlunun 25 yıl sonra tekrar buluşmasını odağına alıyor. Birlikte uzun bir yolculuğa çıkan ikili geçmişleriyle yüzleşirken duygudan duyguya savuruluyor. 
Oyuncular: Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Settar Tanrıöğen, Erkan Can
Yönetmen: Özcan Alper
Özet: Sıra dışı yetenekli bir kadın olan Roxanne, serbest dalış dünya şampiyonu Pascal’la tanışır tanışmaz ona âşık olur. Ancak birlikteliklerin derin ve tutkulu olduğu kadar da yıpratıcı bir boyut kazanır. 
Oyuncular: Camille Rowe, Sofiane Zermani, César Domboy
Yönetmen: David Rosenthal
Özet: Elizabeth Banks’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde benzersiz yeteneklere sahip kadın ajanların maceraları anlatılıyor. Filmde Charles Towsend’in ajansı yurt dışına açıldıktan sonra iki melek ve ekibe yeni katılan bir ajan, zamanın ötesinde bir cihazın düşmanın eline geçmesini engellemek ve tüm insanlığı korumak için amansız bir mücadeleye girişiyor. 
Oyuncular: Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella Balinska
Yönetmen: Elizabeth Banks
Hepimiz film izlemeyi çok seviyoruz. Çoğumuzun b…
‘Acaba bugün ne izlesem?’ diye düşünenlerdenseni…
Imdb sitesinin yaptığı bir araştırmada en çok oy ve en yüksek puan alan korku, bilim-k…

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir