İstiklal Caddesi’ndeki hain terör saldırısı sonrasında Milli Savunma Bakanlığı Irak ve Suriye’de terör örgütü PKK/PYD/YPG’ye yönelik  hava operasyonu gerçekleştirdi. Pençe-Kılıç adı verilen operasyon kapsamında teröristlere ait hedefler, nokta atışıyla imha edilirken o anlar kameralara yansıdı. Teröristlere yönelik saldırılara ilk tepki HDP’den geldi.  HDP sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Saldırıları durdurun” çağrısı yaptı.


Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor! 🇹🇷 pic.twitter.com/9jiFRn0hej
Operasyondan yalnızca HDP değil terör örgütünün sempatizanları da rahatsız oldu. Avrupa’da ellerinde örgütün paçavralarıyla gösteri düzenleyen terör örgütü yandaşlarının eylemi sırasında Avusturya polisi de oradaydı. Bazı örgüt sempatizanlarının gözaltına alınırken o anlar kameralara saniye saniye yansıdı.

Avusturya’da 1 Mart’ta yürürlüğe giren “Sembol Yasası” ile terör örgütü PKK‘nın sembolünün kamuya açık yerlerde kullanılması yasaklanmıştı. Göstericiler, Türkiye’nin düzenlediği operasyonu kınamaya çalışırken, örgüt lehine de sloganlar attı. Avrupa’daki bu görüntüler ilk değil. Daha önce Almanya, İsveç ve Fransa gibi ülkelerde de PKK yandaşlarınca gösteriler düzenlendi.
Vatan20 Kasım 2022 15:39
Teröre lanet olsun PKK ve uzantılarına onlara destek veren herkese lanet olsun Allah devletimizden razı olsun ????????????????????????????????
Ibrahim20 Kasım 2022 14:45
İsviçre, Zürich Kentide’de Gösteriler oldu. Polis herzamanki gibi, seyirci oldu.

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir