Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ve AFAD‘ın dünden beri uyarıda bulunduğu sağanak yağış Marmara ve Ege bölgesinde etkisi gösterdi. Bazı bölgelerde sabah saatlerinde başlayan sağanak akşam saatlerine doğru etkisini arttırdı.

İzmir’de öğleden sonra aniden bastıran sağanak yağış, bazı bölgelerde cadde ve sokakları göle çevirdi. Yağmur, sürücü ve vatandaşlara da zor anlar yaşatırken, araçlar göle dönen yollarda ilerlemekte zorlandı. Yağmurun etkili olduğu bölgelerdeki ekipler, suların tahliyesi için çalışma başlattı.

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde akşam saatlerine doğru başlayan bugün sağanak sonrası, sanayi sitesindeki bazı bölgeler sular altında kaldı. Şehir merkezinde araç sürücüleri ve yayalar zaman zaman zor anlar yaşadı.

Şiddetli yağmurun etkisiyle bazı ağaçlar da zarar gördü. Ezine Belediyesi ekipleri bölgede bir yandan temizlik çalışmaları yaparken bir yandan da mağdur olan vatandaşlara yardımcı olmaya devam ediyor.
Öte yandan Çanakkale’nin Çan ve Biga ilçeleri arasında bulunan kırsal yerleşim yerlerinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur, fırtına ve kısa süreli dolu yağışı hayatı felç ettİ.

1 dakika süren dolu yağışı ve ardından bastıran sağanak vatandaşlara da korku dolu anlar yaşattı. O anları ise vatandaşlar cep telefonu ile kaydetti.
Yağışın bölgede bugünde etkili olması bekleniyor.

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir