Diken
Yaramazlara biraz batar!

Britanya’da yaşayan genç bir adam reklam panolarına verdiği ilanla kendisine eş arıyor.
Muhammed Malik (29), başkent Londra ve Birmingham kentindeki reklam panolarına verdiği ilanla, “Beni görücü usulü evlilikten kurtarın” mesajını verdi. Malik’in mesajının yanı sıra panodaki ilanda dev bir fotoğrafı ve eş bulmak için açtığı sitenin adresi yazıyor: “findmalikawife.com (malikeseşbul.com).”
Aile büyükleri veya dostlarının kendisine bir eş bulma fikrine yani anlaşmalı, görücü usulüyle evlenmeye karşı olmadığını belirten Malik, “Ama ben evleneceğim kişiyi kendim seçmek istiyorum ya da o kişinin beni bulmasını istiyorum” dedi.
Başkent Londra’daki bir bankada çalışan Malik, sitesi aracılığıyla sonuç alamayınca cumartesi günü ilanları reklam panolarına koydurttu. Ve, yüzlerce mesaj aldı.
“Hepsini dikkatlice incelemeye vaktim olmadı. Biraz zamana ihtiyacım var. İşin bu yönünü düşünmemiştim” diyen Malik, bu yöntemin şansını değştireceğine ve aradığı ruh ikizini bulmasını sağlayacağına inanıyor.
İlan vermeden önce ‘kadınlarla tanışmak için’ birkaç yol denediğini belirten Malik, “Ben Pakistan kökenliyim. Evlenmek istediğinizde ilk söylenen hala ve teyzelerin gücü, etkisi oluyor ama bu yöntem bende işlemedi” dedi. Arkadaşlık site ve uygulamalarının ve kendi toplumunun düzenlediği ‘bekar gençleri buluşturma amaçlı etkinliklerin’ de kendisini iyi hissetirmediğini söyledi.
Sonunda bir arkadaşının, “Neden ilan vermeyi denemiyorsun” dediğini anlatan Malik, “Neden olmasın, en kötü ne olabilir ki” diye düşünerek reklam panolarını ayarladığını, annesini bu konuda ikna etmenin zor olduğunu aktardı.
İdeal eşin Müslüman ve ailesiyle iyi ilişkiler kurabilecek biri olacağını vurgulayan Malik’in verdiği ilan, 14 Ocak’a kadar reklam panolarında kalacak.

Kategori:Diken’e takılanlar
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, son bir haftada 12 etkinliğe katıldı, toplamda 317 dakika konuştu.
Eski MHP Taşköprü kadın kolları başkanı 41 yaşındaki Gizem Memioğlu, evinde yakınları tarafından ölü bulundu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Borsa İstanbul güne yüzde 0,59 oranında yükselişle başlasa da saat 10:00’dan sonra sert satışlar görüldü. İki defa devre kesici çalıştı.
Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı, silahlı saldırıda hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş’in ailesini ziyaret etti.
ODMD ve EBS Danışmanlık, otomobil ve hafif araç pazarında bulunurluk sorununun bu yıl da devam edeceğini tahmin ediyor.
‘Ayla’ filminin proje sahibi ve senaristi Yiğit Güralp, filmin yapımcısı Mustafa Uslu’ya açtığı davayı kazandı. Uslu, Güralp’e 100 bin lira tazminat ödeyecek.
Önümüzdeki günlerde online satışa sunulacak 122 çift ikinci el spor ayakkabısına toplam 1,3 milyon dolar değer biçiliyor.
Nureddin Nebati, sabit fiyat uygulayan zincir marketleri kutlayarak, benzer adımları diğer işletmelerden de beklediğini söyledi.
Meclis gündemine de taşınan Diken’in ‘İTÜ’deki kadro ilanına Şentop’un oğlu için ince ayar’ ve ‘Şentop’un oğlunun giremediği kadro yeniden açıldı: Bu sefer ‘işi sağlama aldılar’ başlıklı iki haberine sansür geldi.
Başörtüsü yakma eylemi yapacağını duyuran aktivist Fatma Yavuz’a gazeteci İsmail Saymaz ‘akıl verdi’: “Gidin kendinizi yakın, daha münasip olur.”“Genç gazeteci arkadaşlarıma! Bu meslek yorucu bir meslektir. Ama, insan büyük bir zevkle çalışır. Kalemine daima efendi kal, uşak olmamaya gayret et. Mecbur kalırsan kır, sakın satma.” Sedat Simavi

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir