Erzurum Atatürk Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan merkezi yemekhanede yangın çıktı. Olayın ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
Doğalgaz ve elektriğin kesildiği yemekhanede çok sayıda itfaiye ekibinin yangını söndürmek için çalışmaları sürdürdü. Büyük panik oluşturan yangın dolayısıyla patlama riskine karşılık kampüs içerisindeki trafik akımı kesildi, büyük güvenlik önlemleri alındı.

Yemekhanede çıkan yangının dumanları ise şehir merkezini sararken yoğun çabalar sonucu kontrol altına alındı. Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmadığı da kaydedildi.
Vali Memiş, 112’ye gelen yangın ihbarı üzerine ekiplerin seferber olduğunu söyledi.
Tüm ekiplerin yangına müdahale ettiğini aktaran Memiş, şöyle konuştu:
“Yangının neden çıktığını bilmiyoruz ama önemli olan müdahale etmek. 112’ye gelen ihbardan sonra 6 dakika içerisinde bütün emniyet güçlerimiz, itfaiye, AFAD ekiplerimizle yangına müdahale etmeye başladık. Önce bir kaç araçla ama şu anda 22’den fazla araç var. Emniyetin TOMA’larından tutun da havalimanındaki itfaiye araçlarından, orman yangınlarına müdahale eden arazöze varıncaya kadar devletin bütün imkanlarını seferber ettik. İyi haber şu ki Allah’a şükür can kaybı yok. “
Vali Memiş, Rektör Çomaklı’nın başından beri olayı takip ettiğini ve kendilerini bilgilendirdiğini belirterek, “Burası ana bir yemekhane, aynı anda yaklaşık 2 bin öğrencinin yemek yiyebileceği bir yer. Öğrenci velilerimiz müsterih olsunlar. Öğrencilerle ilgili herhangi bir olumsuz bir durum bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.
Atatürk Üniversitesinden yapılan açıklamada ise yangının kontrol altına alındığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:
“Henüz belirlenemeyen bir nedenle üniversitemiz yerleşkesinde yer alan yemekhanede çıkan yangın şehrimizin tüm ekiplerinin üstün çabasıyla kontrol altına alınmıştır. En büyük tesellimiz, herhangi bir can kaybının olmayışıdır.”

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir