Bu cinsel açlık pek bitecek gibi görünmüyor…
Bilgisayarla çalışmanın çok yaygın olduğu günümüzde akıllı hale gelen cep telefonlarını da artık hiç elimizden düşürmüyoruz. Nereye gitsek yanımızda olduğu gibi, her şeyi de sosyal medyadan yakından takip edebiliyoruz. 
Özellikle akışın en yoğun olduğu ve son bilgiye en hızlı ulaşılan Twitter, aklınıza gelebilecek her şeye hizmet ediyor aslında…
Rabia Naz’a ne olduğunu, Şule Çet’in aslında intihar etmediğini, trafiğin ortasında şiddet uygulayanları ve daha neleri neleri sosyal medyadaki adalet arayışıyla öğreniyoruz. Bazen de öğrenemiyoruz tabii…
Bazen komik, bazen tepkili, bazen samimi… Akışın çok hızlı olduğu Twitter‘da ünlüler, az ünlüler, influencer’lar, YouTuber‘lar hakkında pek çok şeyi öğreniyoruz. Haklarında atıp tutabiliyoruz.
Öncelikle kavram karmaşası yaratmamak adına cinsel açlığın ne demek olduğunu anlatalım. Düzenli bir seks hayatı olmayan, tabiri caizse abazan olan ve bu nedenle de açlık çekerek bir miktar deliren insanların muzdarip olduğu sıkıntıyı cinsel açlık olarak tanımlayabiliriz. Cinsel açlık çeken birey kafasında fanteziler kurabilir, her şeyi cinsellikle bağdaştırabilir. Diğer yandan, gerçek bedensel hazza erişemeyenlerin de cinsel açlık yaşadığına dair araştırmalar mevcut ama biz ilk kısmı inceleyeceğiz.
Rastgele seçilen iç çamaşırlı bir kadın fotoğrafı ve jigolo aradığına dair duyurusu. Bunun normal olup olmadığını elbette tartışamayız, tabii ki vardır teknolojiyle bütünleşmeye mahkum yanları ama bizi ilgilendiren kısmı altındaki tepkiler ve yorumlar…
İletişim bilgilerini verenler, yaşadığı şehri ve adresini paylaşanlar ve daha neler neler…
Daha önce de söylediğimiz gibi, teknoloji ve sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte tabii ki bu iş buralara evrilmiş olabilir; çok da normal ama altındaki yorumlar bir içerik edecek kadar malzeme veriyor.
Orta şekerli Türk kahvemi yapıp yorumları okumay…
İçerikte kadınlara yer vermediğimizden, sadece erkekler üzerine yoğunlaştık; dolayısıyla erkeklerin neden cinsel açlıktan mustarip olduğuna değineceğiz:
İlk olarak, toplumsal bir tabu olan bekaret öne çıkıyor elbette. Bir fetişe dönüşen ve ilk ilişki sonrası kanadığı iddiasıyla kafa karıştıran hymen, halk arasındaki adıyla bekaret zarı aslında bir deri parçası ama anlat anlatabilirsen… İşte bu deri parçası erkeklerin cinsel açlıklarında çok önemli bir rol oynuyor, çünkü evlenmeden ilişkiye girmek günümüzde bile halen çok büyük bir tabu, yıkılması imkansız.
İkinci olarak, yine tabu olduğu için cinselliği konuşamıyoruz ve oradan buradan öğrendiklerimizle, pornolardan gördüklerimizle yaşamaya çalışıyoruz. Bu da her kadını ya da erkeği kalıplara sokmaya neden oluyor. 
Ve son olarak siyasetin ve dinin bu dili beslemesi, tabuları yıkmak yerine yaygınlaştırması ile kullanılan ayrımcı dil cinsel açlığı körüklüyor.
Malum bir avukat meclise dilekçe vererek genç be…

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir