Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde özel bir maden ocağında yaşanan patlamada 2’si ağır 4 madenci yaralandı. 2 işçinin tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edildiği öğrenilirken durumu ağır olan 2 işçinin ise Ankara’da tedavisi sürüyor. Konuyla ilgili savcılık soruşturma başlatırken Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz açıklamalarda bulundu. Patlamanın sebebiyle ilgili şu anda bir şey söylemenin doğru olmadığını ifade eden Tutulmaz, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olayın olduğu andan itibaren işin adli yönünü savcılıkla birlikte yürüttüğünü belirtti.

Maden patlaması sonrasında 4 işçinin kendi imkanlarıyla hastaneye geldiğini ilk anda patlamanın ocakta olmadığı yönünde bir duyum olduğunu söylediklerini ifade eden Tutulmaz şu ifadeleri kullandı;
“Türkiye Taşkömürü Kurumunun (TTK) uzmanları bunu yerinde incelediler. Adli olay olduğu için bunu ilgililerin söylemesinde fayda var. Her zaman olabilecek patlamalardan birisi olduğu şeklinde bana iletilen şey. Küçük kömür tozu patlaması şeklinde söylendi. Şu an itibarıyla zaten 4 yaralımız hastaneye kendi imkanlarıyla geldiler. Hatta ilk anda patlamanın ocakta olmadığı yönünde de bir duyum var; ilk hastaneye geldiklerinde. Farklı şeyler ifade ediyorlar. Şu an itibarıyla 2 arkadaşımızın tedavileri, adli yönü de savcılığımız tarafından devam ediyor. İfadeler alındı. Soruşturmalar savcılığın kontrolünde sürüyor. Bizim şu anda söyleyebileceğimiz bu kadar.”

source

By admina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir